Pri príležitosti 60. výročia založenia Vedeckého programu Severoatlantickej aliancie Veda pre mier a bezpečnosť (Science for Peace and Security – SPS) sa v sídle Aliancie v Bruseli konalo slávnostné podujatie, ktoré pripomenulo kľúčové výsledky tohto programu a ocenilo tri významné vedecké projekty.
V oblasti kybernetickej bezpečnosti bol ocenený projekt so slovenskou účasťou s názvom "Secure Implementation of Post-Quantum Cryptography", ktorý bol označený aj ako projekt desaťročia v oblasti Kybernetickej obrany.
Ústav informatiky a matematiky Fakulty elektrotechniky a informatiky FEI STU spoločne s partnermi zo Spojených štátov, Francúzska a Izraela skúmal dizajn a implementáciu kryptografických schém pre autentifikáciu a asymetrické šifrovanie v post-kvantovej zostave. Cieľom uvedeného projektu bolo nájsť také riešenie, ktoré odolá špecifickým typom kybernetických útokov. Projekt sa realizoval v rokoch 2013 - 2016.
Medzinárodný tím profesora Grošeka tvorili experti z Izraela - Eran Tromer, Daniel Genkin a Ezra Shaked, Francúzka - Viktor Fischer, Pierre-Louis Cayrel, Tania Richmond, USA - Rainer Steinwandt a Slovenska - Milan Vojvoda, Eugen Antal, Tomáš Fabšič, Pavol Marák, Ondrej Gallo, Matúš Jókay, Pavol Zajac a Viliam Hromada. Tím dosiahol významné teoretické a praktické výsledky, ktoré vzbudili celosvetový ohlas. Výsledky boli publikované v podobe 46 odborných vedeckých článkov v najvýznamnejších vedeckých časopisoch ako sú Lecture Notes in Computer Science (LNCS) series Proc., Quantum Information Processing, IEEE journals a ACM journals. Okrem týchto úspechov boli výsledky tímu referované aj na 22 konferenciách ako sú Crypto, CHES, SAC, ACNS, ACM, PQC, a iné. O výsledkoch projektu bolo podrobne informované Vojenské spravodajstvo (MO SR). Ďalej boli informovaní NBÚ SR, ST Microelectronics (FRA) a First Data Corporation (USA).
Z ľavej strany – prof. Viktor Fischer (Francúzsko), Dr. Rainer Steinwandt (USA), prof. RNDr. Otokar Grošek, PhD. (Slovensko), Rose Gottemoeller (NATO).